Kim jestem i czym się zajmuję?

Cieszę się, że chcesz mnie lepiej poznać : )

Nazywam się Katarzyna Dobrochowska. Wspieram właścicieli mieszkań w ich samodzielnym wynajmie.

Moją misją jest to, by jak najwięcej wynajmujących znalazło swojego „idealnego najemcę” oraz by obie strony – i właściciel mieszkania i najemca byli równie zadowoleni ze współpracy ze sobą.
Stale poznaję nowych niesamowitych ludzi, rozwiązuję ich problemy, mam możliwość upiększać świat zaczynając od mieszkań i to jest dla mnie niesamowicie motywujące.

Swoją przygodę z wynajmem zaczęłam właściwie jako pięciolatka 🙂 Z zaciekawieniem przyglądałam się jak moja babcia, w czasie wakacji, wynajmuje koloniom swój dom. Potem, już jako nastolatka, pomagałam mamie w wynajmie pokoi gościnnych wczasowiczom.
Parę lat temu poważnie zaczęłam się interesować wynajmem mieszkań na własny rachunek. Zdobyłam kompendium praktycznej wiedzy na temat wynajmu i zarządzania mieszkaniami. Zainteresowałam się mocniej home stagingiem (tj. metamorfozą wnętrz w celu szybszej sprzedaży/wynajmu mieszkania) a to zaprowadziło mnie do pracy w biurze nieruchomości.
Od ponad roku pracuję na własny rachunek. Obecnie mam 7 najemców oraz setki rozmów z potencjalnymi najemcami za sobą. Samodzielnie musiałam poradzić sobie z wieloma problemami, z jakimi może się spotkać właściciel mieszkania wynajmujący swoją własność.

Chcę podzielić się z Tobą tymi doświadczeniami, żebyś mógł uczyć się na moich błędach a nie swoich 🙂

Zapraszam na konsultacje osoby, które borykają się ze złymi doświadczeniami z nieodpowiednimi najemcami.
Zapraszam także tych, którzy dopiero przygotowują się, by po raz pierwszy wynająć mieszkanie – swoje lub cudze (podnajem) – i potrzebują wiedzieć jak to zrobić z głową.

Możesz na mnie liczyć, jeśli potrzebujesz wzbudzić w sobie odwagę, chcesz ruszyć i zacząć coś robić w temacie wynajmu, przejść od zbierania wiedzy do działania.

Jeśli potrzebujesz wsparcia, mentoringu w temacie:
–> przygotowania mieszkania do wynajmu,
–> zarządzania nim,
–> weryfikacji najemców,
–> rozliczania mediów
–> zwiększenia bezpieczeństwa wynajmu
–> poznania praktycznych rozwiązań problemów z jakimi można się spotkać przy wynajmie
lub po prostu potrzebujesz wzorów umów i innych dokumentów potrzebnych przy wynajmie – zadzwoń lub napisz 🙂 Pierwsze 20-min. spotkanie jest bezpłatne!

Daj mi się poznać – zadzwoń, napisz lub zapisz się do newslettera.

Napisz do mnie

Czym się zajmuję?

Ułatwiam wynajem właścicielom mieszkań. Pomagam im odnaleźć się w gąszczu przepisów i porad odnoście wynajmowania komuś mieszkania. Chcę, żeby osoba wynajmująca mogła dzięki mnie zarabiać na swoim mieszkaniu oszczędzając swój czas i energię.

Pomagam na dwa sposoby.
Doradzam tym, którzy chcą sami zacząć wynajmować swoje mieszkanie, ale nie wiedzą jak się do tego zabrać. Wyceniam ich mieszkanie, daję wzór ogłoszenia, mówię jak robić zdjęcia i mini home staging, sprawdzam czy na mieszkaniu są potrzebne dodatkowe sprzęty, pomagam ustalić pytania do przyszłego najemcy, daję wzór umowy i dużo, dużo więcej.
Zajmuję się też podnajmem, czyli wynajmuję mieszkanie na parę lat od właściciela a następnie oferuję je na pokoje do wynajęcia, często po przeprowadzonym remoncie i doposażeniu w nowe meble oraz kolorowe dodatki.

W tym zajęciu fascynuje mnie poznawanie nowych ludzi, ich niesamowitych historii i możliwość pomocy tak właścicielom mieszkań jak i najemcom. Zawsze staram się jak najlepiej poznać właściciela mieszkania i dowiedzieć się w czym jest problem, jak mogę pomóc, jak dostosować swoją ofertę do jego potrzeb.
Czasem starcza chwila rozmowy, bo klient ma parę wątpliwości dotyczących przyszłego wynajmu mieszkania i chce się upewnić, że podejmuje dobrą decyzje, chce poznać alternatywne rozwiązania.
Czasem szuka dobrej umowy, która będzie zabezpieczać jego interesy jako właściciela mieszkania.
Czasem potrzebuje wsparcia i świadomości, że w razie problemów z najemcą, będzie mógł się mnie poradzić.
A czasem chce przeprowadzenia go przez cały proces wynajmu mieszkania, od A do Z.

Cokolwiek to będzie – możesz na mnie liczyć. Jestem tu dla Ciebie.

W podnajmie niesamowicie motywuje mnie efekt „wow”, kiedy przyszły najemca wchodzi, ogląda mieszkanie i „świecą” mu się oczy:). Uwielbiam moment, kiedy kończę remont, meblowanie i dekorowanie i widzę tę pozytywną zmianę.
Kiedy zamieniam obskurne mieszkanie w estetyczne, czyste i miłe miejsce do przebywania to czuję, że jednak chociaż trochę zmieniam ten świat na lepsze – a jest to dla mnie ważne, żeby mieć realny wpływ na pozytywną zmianę w otoczeniu.

Po to wszystko jestem tu dla Ciebie, nie czekaj, odezwij się do mnie – wstępna rozmowa ma na celu poznanie Twoich potrzeb i do niczego nie zobowiązuje.